Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
24 posty 165 komentarzy

Hania_Elektorat

Hanna Kowalczyk - Jestem jeszcze na Neonie ze względu na posty pana B. Jeznacha, którego bardzo cenię.

Referendum w/s naszych lasów

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Link do wniosku o przeprowadzenie referendum w związku z nowymi obciążeniami LP

Sejm i  Senat przyjęły nowelizację ustawy, która zakłada, że przedsiębiorstwo Lasy Państwowe w latach 2014-2015 odprowadzi do budżetu państwa po 800 milionów złotych rocznie, a od 2016 - 2 procent swych przychodów. Teraz o losie ustawy zdecyduje prezydent. Ponieważ oznaczać to będzie na pewno większą wycinkę drzew, a być może też prywatyzację lasów zachęcam do poparcia referendum w tej sprawie.
Wniosek poparcia referendum można pobrać ze strony:

http://www.naszdziennik.pl/uploads/LASY_REFERENDUM.pdf
 

KOMENTARZE

  • Prywatyzacja Lasów Państwowych oznacza...
    żegnajcie nasze Lasy, dla nas i naszych potomnych. Jeżeli ktoś jeszcze nie był takim lesie sprywatyzowanym, to zachęcam do odwiedzenia takiego lasu. A raczej nie zachęcam, bo można zostac np pogryzionym przez dwa rotwailery. Tak jak to przydarzyło się mnie, gdy przez przypadek znalazłem sie w takim lesie, już sprywatyzowanym (wcześniej był to las państwowy, ogólnodostępny). Rotwailery przyjechały dużym samochodem terenowym ze swoim właścicielem i jak się okazało, nowym właścicielem lasu. Od pewnie ciężkiego pogryzienia uratował mnie pracownik leśny który dorabiał u tego nowego właściciela. To tak tylko na marginesie, bo jak wiadomo prywatyzacja naszych polskich Lasów Państwowych oznacza ich gospodarkę rabunkową i praktycznie rychły ich koniec. ŻADEN BIZNESMEN O ZDROWYCH ZMYSŁACH NIE ZAINWESTUJE PIENIĘDZY W BIZNES O TAK DŁUGIM OKRESIE ZWROTU ZAINWESTOWANEGO KAPITAŁU, JAKIM JEST LAS. Praktycznie od razu zacznie się gospodarka rabunkowa: karczowanie i sprzedaż drewna, wyławianie i sprzedaż zwierzyny, jak to ma miejsce np w lasach tropikalnych (mamy w sklepach pełno węży, jaszczurek i.in gadów tropikalnych), nastĘpnie parcelacja i sprzedaż działek. Tylko państwo może prowadzic misję (a nie komercję) gospodarki leśnej z wizją kilkudzisięcioletnią w tym zakresie.
  • Oczywiście zachęcam do udziału w referendum i...
    głosowania przeciw obciążaniu naszych Polskich Lasów Państwowych tymi podatkami, bo to z całą pewnością doprowadzi do ich prywatyzacji

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej