Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
24 posty 165 komentarzy

Hania_Elektorat

Hanna Kowalczyk - Jestem jeszcze na Neonie ze względu na posty pana B. Jeznacha, którego bardzo cenię.

Zmowa Działania Obywateli

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czy jest sens angażowania się w życie polityczne Polski? Czy jest sens działania w małej partii politycznej? Czy jest sens przeciwstawiać się silnym organizacjom współczesnego świata?

 

 

 

(Autorką wczorajszego artykułu i dzisiejszego jest przewodniczaca Rady Programowej Elektoratu Elzbieta Łapczyńska Wasylów)       

 Czy jest sens  angażowania się w życie polityczne Polski?
Czy jest sens działania w małej partii politycznej?
Czy jest sens przeciwstawiać się silnym organizacjom współczesnego świata?Jakie problemy z systemem wartości ma współczesny świat?
Dokąd zmierza aktualna tendencja naszego rozwoju?

   Porządek życia opisywany przez system wartości określają głównie religie. Można odnieść wrażenie, że zmierzają one do konfrontacji. Jednocześnie, wzmaga się wśród ludzi poczucie, że nie rodzaj wyznawanej religii świadczy o człowieku, ale to, jaki jest, jaki umie być dla innych.

           Wzrasta poczucie należnych ludziom praw do spokojnego, bezpiecznego życia. Są gotowi wyjechać ze swojego kraju, by zabezpieczyć sobie i rodzinie godny byt. Nie wierzy się już osobom od lat sprawującym władzę, że teraz będą umieli podejmować decyzje wpływające na poprawę jakości życia obywateli.

Tracą na znaczeniu autorytety. Posiadanie tytułu np. naukowego nie jest gwarancią, że dana osoba umie w sytuacji zaistnienia problemu, znaleźć jego rozwiązanie.

           Zmienia się porządek społeczny – ludzie nie chcą być traktowani instrumentalnie, zmienia się wzór rodziny, rola kobiety w społeczeństwie, tworzą sie ruchy wolnomyslicielskie dotyczące płaszczyzn ważnych dla człowieka – zdrowego jedzenia, naturalnych sposobów leczenia. Ludzie, nie mając możliwości oficjalnego przeciwstawiania się instytucjom monopolistycznym, skupiają się na prywatnej przestrzeni rodzinno-zawodowej, patrzą na oficjalne spory polityczne jak na przedstawienie. Nastąpiło oderwanie się polityków od społeczeństwa, instytucji monopolistycznych od autentycznych potrzeb obywateli. Ważny stał się biznes, układ.

           Co pozostaje zrobic obywatelowi w tak zmieniającym się świecie? Nie bać sie swoich poglądów, przestać uważać, że inni lepiej wiedzą od niego, co jest mu potrzebne do życia, nawet zarządzać. Obywatele nie mają innego wyjścia – muszą reagować na wszelkie  postanowienia sprzeczne z ich wizją państwa. Czy tylko narzekając w swoim domu?

           Nie, to nie pomoże, nic nie zmieni. Każde wybory są okazją, by wypowiedział się obywatel. Nie powinien dystansować się od takiej możliwości, niemal obrażać na aktualny stan funkcjonowania wiodących partii, państwa, bo jest to raczej zachowanie dziecka.

           Należy podziekować osobom mocno osadzonym w życu społeczno-gospodarczo-politycznym za reprezentowanie obywateli na takim poziomie, jaki to ma miejsce teraz.Skandalem jest nie poczuwanie sie do wytłumaczenia sie przed społeczeństwem np. z informacji zamieszczanych w prasie mówiących o nieprawidłowościach funkcjonowania państwa, nie reagowanie na wyniki badań obrazujące stan aktualny państwa. Można odnieść wrażenie, że decydenci maja prawo do rządzenia ale już nie są obligowani do zdawania społeczeństwu informacji o kondycji państwa.Kogo wybrać? To pytanie zadaje sobie wyborca, gdy listy wyborcze dominują wciąż te same partie i osoby. Jeśli nie stworzą Obywatele nowego ruchu, partii z którą będą się identyfikowali, nadal nie będą mieli na kogo głosować. Nie może przytłaczać ich pogląd, że niczego nie można zrobić! Tak podchodząc do zagadnienia, po prostu tłumaczymy swoja apatiępolityczną.

           Tylko łączność Obywateli ze sobą, wspieranie jeden drugiego, może utworzyć siłę z którą nawet dofinansowane partie nie dadzą sobie rady. Chodzi o uświadomienie sobie, że warto dla jakości życia w naszym państwie, stworzyć specyficzną Zmowę Działania Obywateli na rzecz poprawy funkcjonowania naszego państwa i jakości w nim życia.

           Umówmy się, że nie przegapimy szansy jaką dają nam nadchodzące wybory do samorządu i sejmu. Zmowa Działania Obywateli nie polega na demonstracjach i walkach ulicznych, obrażaniu jeden drugiego ale na każdej formie zaangażowania się w budowanie, poza istniejącym układem, partii politycznej, wspieranie jej – nawet, jeśli dotychczas miało się nastawienie anty-partyjne.

           Taka partia powstała – utworzona przez osoby nie uczestniczące w zyciu politycznym. Została stworzona z myślą o obywatelach, którzy wiedzą, czują, że dotychczasowy sposób uprawiania polityki nie pasuje do współczesnego społeczeństwa, współczesnego obywatela.

           Umówmy się na Działanie Obywateli wbrew oczekiwaniom wiodących partii – stwórzmy jedność. Tego sie po Obywatelach raczej nikt nie spodziewa...

                                                Wspomniana partia to ELEKTORAT. Możesz ale nie musisz się o niej zapisywać, by z jej ramienia startować w wyborach. To partia zwykłych Obywateli, którzy najzwyczajniej w świecie, nie chcą być traktowani jako łatwy do sterowania tłum.

 

KOMENTARZE

 • SYTUACJA
  Ja mam wrażenie, że artykuł jest niepełny. Najpierw jest dość słuszna diagnoza dużych przeobrażeń społecznych (których dynamika nadal jest ciągle ogromna i nadal rośnie !), a potem właściwie nie wiadomo co tak naprawdę autorka proponuje.

  Jest jedynie propozycja "zapisania się do partii".

  Tymczasem nas nie interesują partie, tylko CO ROBIĆ !!!

  A dopiero gdy wiemy, CO ROBIĆ, można zacząć się organizować lub wybierać spośród istniejących organizacji ...

  Przy CO ROBIĆ to nie może być tak, że proponuje sie, aby "było dobrze", bo takie rady wszyscy dobrze znamy ...
 • 5*****
  Pozdrawiam.
 • @Hanna Kowalczyk
  W złą stronę zmienia się porządek życia, zatrzymywany przez kult starego porządku, świeckiego i religijnego.
  Wzrasta poczucie zagrożenia nowoczesną techniką w rękach ludzi o wstecznej wiedzy.
  Ogólne zielone pojęcie o zabezpieczeniu bezpieczeństwa rodziny w szybkim rozwoju techniki, jest wynikiem pauperyzacji starej edukacji w szkołach.
  Ludzie to widzą i życzą sobie żyć na poziomie równoległym z postępem nauki. Różne rzeczy wyprawiają: strajkują, maszerują, wywołują wojny, modlą się, kwękają w domach, głosują wyborczo: z wolnej, lub z przymuszonej woli, lecz sprawy wstecznej edukacji ciągle omijają. Jedni z niewiedzy, drudzy w celu utrzymania niewolnictwa
  Pozostaje nierozwiązana prosta sprawa współczesnego bezpieczeństwa, niezwykła jak sprawa zbudowania koła.
  Jako były racjonalizator praktyk podpowiem - należy wyłączyć wsteczny bieg rozwoju edukacji, zatrzymać się na moment i włączyć pierwszy bieg edukacji rozwoju nowej techniki i wszystkie szczęśliwe życzenia w zgodnym kierunku mają większą gwarancję że się spełnią.
  Dziękuję za ważny temat ludzi na początku 3000 lat n.e.
  Elektorat powstał w trosce o przyszłość Polski, Obywateli tego kraju. Opiera się na uniwersalnych wartościach. Najważniejsza z nich to prawo człowieka do godnego życia.
  Słowo człowiek brzmi dumnie
  Życzę powodzenia dla http://elektorat.org.pl/
  I pozdrawiam. Polska Demokracja Kwantowa.
 • @Ultima Thule 09:58:14
  Pan ma tu absolutną rację.
 • @Max von Stirlitz 12:20:47
  Kopę lat,Her Max von.Pamiętasz Waść taką śliczną powieść Płatowa(teraz na allebuczy po 1zł)"Wiatr pachnący rezedą"?
  One chyba sobie muszą się tego nawaniać,powachać mahadełkiem,zamoczonym w kawusi.To jest naprawde pikne,kiedy się takie "wymurzdrzenia" czyta.Z zefirynem od Nord cuśtam,po naszemu Bałtyku bardzo(oj bardzo) gorące pozdrówki.
 • @Ultima Thule 09:58:14
  Moja rada programowa: Każdy każdemu ma robić dobrze i na rękę.
 • jutrzenka swobody
  Czy jest sens angażowania się w życie polityczne Polski?
  Jest
  Czy jest sens działania w małej partii politycznej?
  Jest.
  Czy jest sens przeciwstawiać się silnym organizacjom współczesnego świata?
  Oczywiście, że jest.
  Szkoda, że tak niewielu to rozumie.

  Zamiast ciągle biadolić, może szanowni rodacy rozejrzeliby się dookoła czy nie ma w ich otoczeniu fajnych ludzi, organizacji, komitetów które mogliby wesprzeć w nadchodzących wyborach?

  Dla przykładu są takie ambitne partie jak Demokracja Bezpośrednia, Partia Libertariańska, Oburzeni, Zieloni, Racja i wiele innych. Wybór nie ogranicza się do PO, PSL, PiS, RP, MN, PJN, czy innych pierdół lansowanych na siłę w mediach g.ównego nurtu.

  Głos oddany na partie sejmowe to głos zmarnowany!!! Czas zacząć myśleć inaczej!!!
 • @kowalskijan584 22:24:17
  Masz rację, Janku, że jest już sporo partii (Oburzeni jeszcze nią nie są), stowarzyszeń, ruchów np w Warszawie Warszawska Wspólnota Samorządowa, Porozumienie Miast, Miasto Jest Nasze, ale działają one w rozproszeniu. Brakuje dążenia do porozumienia i wspólnego zawalczenia o sprawę, co do której wszyscy się zgadzają np https://www.facebook.com/DemokracjaBezposrednia/photos/a.249757315119382.54640.249677948460652/653650548063388/?type=1&theater (jakkolwiek nie jestem do końca za JOW). Gdyby powstał jeden komitet alternatywnych partii, może udałoby się zburzyć mur ustawiony przez rządzące partie i tego sobie życzmy :)

  Stirlitz - doskonale dobrany nick ;)
 • ---------po 1 PLAN !!! po 10000 PLAN
  http://opolczykpl.wordpress.com/program-dla-polski-slowianskiej/
 • @ninanonimowa 13:09:47
  Jestem jak większość Polaków obligatoryjną katoliczką -TWIERDZĘ, że !!! kościół katolicki ZABIŁ WSZYSTKO co było wartościowe w Narodzie polskim .ZBRODNIĄ KK jest !! PODWÓJNA MORALNOŚĆ Polaków ,ROZBICIE słowiańskiej RODZINY !!! tzn. ja i Bóg wystarczy .KLAN / wujkowie/stryjkowie/stryjenki /cioteczki itd .stały się niepotrzebne .EGOIZM katolików skłócił cały Naród -pozbawił go INSTYNKTU SAMOZACHOWAWCZEGO !!! .MÓZG Narodu został przez KLER wypreparowany .Polaka samodzielnie myślącego przerobiono na BEZMÓZGIEGO!! polakokatolika WROGA własnego państwa .
  KOŚCIÓŁ KATOLICKI jest NAJWIĘKSZYM ZŁEM !! jakie mogło spotkać SŁOWIAN -SYNAGOGA SZATANA ukradła nam Słowianom DUSZE ,RADOŚĆ ŻYCIA i Polskę

  Od dziecka wnikliwie obserwuję -ŚWIAT i LUDZI -TWIERDZĘ ,że !! KK nie wniósł !!!!!! NICZEGO DOBREGO do naszego życia !! jedynie ZDEMORALIZOWAŁ nas Polaków ---ODPUSZCZANIE GRZECHÓW już nie trzeba było zastanawiać się nad swoim postępkiem -przecież 3 puknięcia w deskę ZWALNIA od ---gryzącego sumienia

  --------SUMIENIE CZYSTE bo nie używane -wystarczy pójść do kościoła ,wyspowiadać się , odpokutować / 3 zdrowaśki / i DALEJ !!! NIKCZEMNĄ KANALIĄ można być ---------wystarczy być katolikiem -obligatoryjnie się jest już lepszym --------Polak /Polakowi WILKIEM doskonale to widać na emigracji !!! --tam już można NIE UDAWAĆ !! podwójna moralność objawia się w całej okazałości

  ----SŁOWIAŃSKIE WARTOŚCI wyniesione z mojego dzieciństwa -PONOSZĄ CODZIENNIE KLĘSKĘ w zetknięciu się z PODWÓJNĄ KATOLICKĄ MORALNOŚCIĄ --SŁOWO !! już nie istnieje

  -----my Słowianie -SŁOWEM STALIŚMY i ono było naszym FUNDAMENTEM --kościół katolicki ZŻARŁ nas ! Naród i nasze SŁOWO
  nadużycie link skomentuj usuń
  ninanonimowa 23.07.2014 21:42:54
 • @Max von Stirlitz 00:42:51
  Maksiu, widzę, że należysz do tych Polaków co to niczego sami nie zaproponują ani nie zrobią a jeszcze jak ktoś będzie próbował coś zrobić to mu uprzejmie nogę podłożysz. W najbliższych wyborach pewnie zagłosujesz na jakąś złodziejską partię sejmową, prawda? albo nie pójdziesz na wybory i inni wybiorą w twoim imieniu partie sejmowe złodziejskie czyli zostanie po staremu. Twoja droga prowadzi donikąd. Włącz myślenie :)
 • @Hanna Kowalczyk 09:17:20
  nie wiem, czy czas na zjednoczenie, każdy proces ma swoją dynamikę. Może warto na razie pracować oddzielnie, lokalnie, sprawdzać ludzi, dogrywać procedury, zbierać środki, sprawdzać jak wielkie jest poparcie wśród obywateli? Nie wiem. W każdym razie na początek warto oderwać gały ludzi od telewizorów i pokazać, że czasem coś mało znane też jest piękne i być może (jeśli da mu się szansę), diabelnie skuteczne. Jak nowi ludzie poczują wiatr w skrzydłach to przyjdzie czas na dalsze obalanie muru.
 • -----------czy ELEKTORAT WIE ??
  http://telewidz.neon24.pl/post/111370,czy-posel-wipler-lub-inny-odwazy-sie-bronic-budzetu
 • @ninanonimowa 08:24:37
  Nina - Elektorat wie o tym i o wielu innych nieprawidłowościach, tak samo zresztą jak większość Polaków. Kwestia podstawowa - co dalej.

  Janku - czy ograniczasz się do bycia obserwatorem i komentatorem?

  Max - dlaczego nie wracasz do Polski? (zmieniłam dla Ciebie awatara na bardziej aktualny, podoba Ci się ;) )
 • @Max von Stirlitz 22:50:57
  Maksiu, lubię cię jak brata, bruderszafta bym się z tobą napił ale cóż, ty w berlinie stróżujesz, ja tutaj swój wózek pcham. Szkoda, że takich mędrców nie ma w Polsce, strata to niewymierna. Dziękuję za linki, niestety z braku czasu i chęci nie miałem okazji ich dokładnie przejrzeć. Proszę o następne. I proszę cie, módl się o cud, bo coś kiepsko katolicy się modlą skoro od czasu koronacji żydówki Maryji, same nieszczęścia się tej Polsce przytrafiają. Nie ustawaj jednak w próbach, pij mniej, módl się więcej a sukces murowany. Pozdrawiam od serca.
 • @Hanna Kowalczyk 12:26:40
  na razie ograniczam się do bycia obserwatorem i komentatorem. Zbyt wielu było oszustów, którzy wykorzystywali nieuwagę ludzi. A co będzie za chwilę to się okaże.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej