Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
24 posty 165 komentarzy

Hania_Elektorat

Hanna Kowalczyk - Jestem jeszcze na Neonie ze względu na posty pana B. Jeznacha, którego bardzo cenię.

Prawybory

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Och, chciałoby się, chciało... Dopowiedzenie do stanowiska wyrażonego na prawyborach.net

 

Delegalizacja ruchów separatystycznych – nie ten kierunek działań, jestem za dążeniem do takiej organizacji państwa, aby ludzie z własnej woli CHCIELI w nim żyć.

Ochrona życia ludzkiego od poczęcia – znowu nie ten kierunek, nie odbieranie wolności decyzji kobietom, a jak najszersze propagowanie bezpiecznych metod zapobiegających niechcianym ciążom i stwarzanie warunków do opieki nad samotnymi młodymi matkami.

Promowanie tradycyjnego modelu rodziny – takie promowanie jest bliskie uznawaniu związków jednej płci za wynaturzenie. Nacisk powinien być położony nie na płeć, tylko na wzajemną miłość, troskę, szacunek, zrozumienie u dwojga ludzi przeżywających razem (lub obok siebie) życie.

Federacja Europejska z własnym rządem – jestem za porozumieniem między ludźmi, budowaniem wspólnoty, ale na zasadach tolerancji i równości, dlatego znak zapytania, kierunek dobry, ale wymaga jeszcze czasu, zmian i przemyśleń.

Udział w zagranicznych militarnych operacjach wojskowych – mam wrażenie, że jesteśmy do tego zobowiązani jako członkowie NATO. Natomiast powinniśmy być głosem rozsądku i bezstronności – akcje nie tam, gdzie są interesy gospodarcze, tylko tam, gdzie mniejszość walczy o prawa człowieka.

·        Cięcia wydatków władz i administracji – administracja jest potrzebna, tylko ludzie w niej zatrudnieni nie powinni być z klucza partyjnego, jak to się dzieje dzisiaj, tylko z racji swoich kompetencji, poza tym należy przyjrzeć się zasadności istnienia stanowisk, bo część była tworzona tylko po to, aby mieli pracę „swoi” ludzie.

Dochody państwa ze sprzedaży dóbr natury (np. gaz łupkowy) dochodem budżetu w celu zmniejszenia podatków  - znowu znak zapytania, bo nie tak sformułowane zdanie. Przecież wszystko zależy od warunków kontraktu, można go tak opracować, aby był korzystny dla obu stron.

Zachowanie praw słusznie nabytych do rent i emerytur – uważam, że prawo nie powinno działać wstecz. Jeżeli zabieramy uprawnienia emerytalne wojskowym lub strażakom, to niech to obowiązuje od dzisiaj, aby Ci, którzy decydują się na taką pracę wiedzieli co ich czeka.

Bezzwrotne finansowanie przez państwo leczenia kosztownych chorób – to tak jak z reformą oświaty, piękne założenia, ale w rzeczywistości sprowadzone do zmniejszenia zatrudnienia nauczycieli kosztem poziomu wykształcenia. Autor reformy służby zdrowia miał wizję – wzięto z niej fragmenty, które pasowały poprzedniej ekipie. Należy opracować sprawiedliwe i skuteczne funkcjonowanie służby zdrowia i wprowadzić je w całości!.

Nie będę się odnosić do pozostałych punktów. Zapraszam do dyskusji na prawybory.net

Dziękuję za wytrwałość tym, którzy dobrnęli do końca.

Hania

KOMENTARZE

 • Hanna Kowalczyk
  I dlatego Pani partia ma takie poparcie jakie ma. Wishy-washy to termin z języka angielskiego dokładnie opisujący Pani poglądy. Chciałoby się żeby było ładnie, ale tak jakoś bez jaj. Mdłe, drętwe, bez polotu i, co najgorsze, kompletnie bez pomysłu jak działać w realiach.

  1. KAŻDE seriozne państwo, jeżeli nie delgalizuje ruchów separatystycznych, to przynajmniej inwigiluje je na bieżąco, by w odpowiedniej chwili dać im łupnia. Tam, gdzie się tego nie robi, państwa się rozpadają.

  2. Kraje o najszerzej dostępnej kontracepcji i najwcześniejszej edukacji seksualnej (np. GB) mają też najszybszy przyrost nastoletnich i niechcianych ciąż, i co za tym idzie, aborcji. EOT.

  3. Związki jednopłciowe są wynaturzeniem, a całkowitym jeżeli daje im się prawo wychowywać dzieci. gadanie o miłości i szacunku nie zmienia faktu, że największy odsetek przemocy werbalnej występuje w związkach lezbijskich, a fizycznej pomiędzy homoseksualnymi mężczyznami.

  4. Akcje militarne Polska powinna prowadzić TYLKO tam, gdzie Polska ma interes strategiczny bądź komercyjny. Do pomocy humanitarnej możemy przyłożyć się pieniężnie.

  5. Administracja powinna być wychlastana do absolutnego minimum, a nad tymi którzy pozostają powinien wisieć miecz Damoklesa w postaci osobistej odpowiedzialności za podejmowane decyzje. Oczywiście należy podnieść poziomy zarówno kwalifikacji jak i pensji urzędników o odpowiednich kwalifikacjiach (dodatek za kompetencje+odpowiedzialność).

  6. Dochody z gazów łupkowych itp: nawet nie będę komentował.

  7. Prawa słusznie nabyte: nie ma czegoś takiego. PRL była państwem nielegalnie zbudowanym na terenie Polski. Jeżeli ktoś dobrowolnie (nie mówię o żołnierzach wyciągniętych pod groźbą z koszar 13 grudnia) uczestniczył w gnojeniu Polaków i Polski, to istnieje imperatyw by im frukta tegoże gnojenia zabrać a ich samych osądzić, od Jaruzela w dół, wszystkich. To podstawowa sprawiedliwość, bez której tego kraju nie odbudujemy.

  8. Służba zdrowia... wishful thinking. Za poprzedniej ekipy przynajmniej był jakis w miare realny plan, z którego OLW czerpią. Co proponuje Pani? Bez komentarza.

  By podsumować, to co Pani napisała to ładnie ubrany w słowa lewicowo-liberalny bełkot, któren jest chorobą toczącą ten kontynent od ponad 200 lat. Ma dokładnie tę samą proweniencję co marksizm, bismarckizm i wszelakie inne post-oświeceniowe "-izmy" - mrzonki, które spowodowały z jednej strony setki milionów śmierci, a z drugiej kompletne spedalenie i bezradność współczesnego europejczyka wobec zagrożeń.
 • Post scriptum
  Jedna gwizdka to ode mnie.
 • mustrum
  Celnie!
 • @mustrum
  Nawet najdłuższa droga zaczyna się od pierwszego kroku..
  1. Inwigilacja to nie delegalizacja.
  2. Edukacja seksualna nie powinna ograniczać się do techniki, tylko podkreślać też wagę uczuć, pokazywać sedno współżycia - zjednoczenie serc i umysłów. Szkoda, że nie zalewa młodych ludzi fala informacji budzących ich wrażliwość na uczucia innego człowieka.
  3. Skąd takie informacje o związkach homo? Proszę mnie zrozumieć - nie jestem za ich propagowaniem, ale za prawem do wyboru stylu życia, jeżeli nie krzywdzi to innych.
  4. Interes strategiczny - uleganie USA?
  5. Tu, w ogólnych zarysach się z Panem zgadzam.
  6. Jeżeli sami nie potrafimy wydobywać gazu z łupków, to dlaczego nie pozwolić na to innym, pod warunkiem czerpania z tego korzyści i rozsądnym wydawaniu uzyskanych pieniędzy.
  8. Nie mam planu ratującego służbę zdrowia, ale jestem przekonana, ze można by go opracować, tak samo jak zmiany w oświacie, gdyby tylko wysłuchać praktyków.
  Dziękuję za wyjaśnienie swojego stanowiska.
  Serdecznie pozdrawiam
  Hania
 • „Ochrona życia ludzkiego od poczęcia – znowu nie ten kierunek, nie odbieranie wolności decyzji”
  Za dzieciobójstwo powinno się publicznie palić żywcem na stosie.
 • @Grzegorz Rossa.
  To znamienne, że najwięcej do powiedzenia w tej sprawie mają mężczyźni, księża, czy też kobiety w wieku, kiedy niechciana ciąża przestaje być problemem :(.
  Czy uważa Pan, że teraz nie przeprowadzane są zabiegi ?. Proszę zrozumieć - nie popieram przerywania ciąży, uważam, że zawsze dla kobiety jest to traumatyczne przeżycie zostawiające ślad w psychice, a często w ciele do końca życia, ale wyjściem nie są groźby i strach tylko uświadamianie i pomoc. Wykonanie zabiegu byłoby możliwe np tylko do drugiego miesiąca ciąży, po rozmowach z psychologiem, po przedstawieniu kilku innych wariantów wyjścia z sytuacji.
  Moim marzeniem jest rzeczywistość, w której każda ciąża jest upragnionym stanem, a dziecko kochane i wyczekiwane. Skupmy się na stworzeniu warunków do takiej przyszłości a nie na kazamatach dla młodych kobiet.
  Hania
 • @Hanna Kowalczyk
  Przeczytałem książkę autorstwa Feliksa Zygmunta Weremieja, „SS-man Franciszek Mierzwa”. Zawiera fragment o przebiegu ulicznej egzekucji. Wśród publiczności były członkinie BDM (B_und D_eutscher M_ädel). Egzekucja tak im się podobała, że dostały orgazm. Pani ma ich duszę.

  =========================================================
  „kazamatach dla młodych kobiet”
  =========================================================

  Napisałem wyraźnie „za dzieciobójstwo powinno się publicznie palić żywcem na stosie”.
 • Witam
  dałem Pani ***** za odwagę
  za odwagę publicznego prezentowania swoich poglądów
  najważniejsze żeby nie były to poglądy pod publiczkę
  a złośliwościami proszę się nie przejmować
  to z tym orgazmem członkiń BDM, to był kop niżej pasa, chamski i nie mający wiele wspólnego z Pani poglądami
 • @Grzegorz Rossa.
  "za dzieciobójstwo powinno się publicznie palić żywcem na stosie”.

  a za głupotę? na pal?
 • @gallux
  Dziękuje. Po przeczytaniu komentarza pana Grzegorza było mi bardzo przykro. Pana słowa zatarły to wrażenie :).
 • @andrzej61
  Elektorat istnieje od trzech lat. Jest małą partią, której członkowie nie mieli dotąd kontaktu z polityką, nie mamy zaplecza biznesowego. NE daje możliwość prezentacji naszych poglądów, ich weryfikacji. Stąd tu jesteśmy. Jeżeli powstanie Komitet Wyborczy, to będzie to Komitet Wyborczy Wyborców, ja i moja przyjaciółka, Amelka jeżeli znajdziemy się na liście, to jako osoby, a nie przedstawicielki partii.
  Każdy może się zarejestrować jako kandydat, także Pan :)
 • @gallux: a za głupotę? na pal?
  Nie trzeba. Sama wymierza karę. Wystarczy tylko nie łagodzić jej skutków.
 • @Hanna Kowalczyk: Po przeczytaniu komentarza pana Grzegorza było mi bardzo przykro
  Pocieszę Panią. Pani przykrość chociaż duża jeszcze nie jest największa. W życiu trafiają się przykrości większe. Np. bardziej przykro jest dziecku krojonemu żywcem na kawałki na zlecenie jego wyrodnej matki.
 • Kopaliny -
  "Dochody państwa ze sprzedaży dóbr natury (np. gaz łupkowy) dochodem budżetu w celu zmniejszenia podatków - znowu znak zapytania, bo nie tak sformułowane zdanie. Przecież wszystko zależy od warunków kontraktu, można go tak opracować, aby był korzystny dla obu stron."

  W takiej Norwegii sektor paliwowy (w tym wydobycie) odbywa się "pod egidą" rządu a wpływy idą do budżetu (w uproszczeniu). (Pani se poczyta o norweskich funduszach: emerytalnym i rezewowym, czy jak tam one się zwą.) Czyli się da. To nie zależy od "warunków kontraktu", tylko od tego, czy rząd ma wolę dbania o własny kraj, czy nie.

  Z innymi sprawami - podobnie. - Proszę Pani, tu nie chodzi o Pani, czy moje poglądy, tu chodzi o obiektywne dobro kraju.
 • @bez kropki
  Dziękuję za ten komentarz. Właśnie to miałam na myśli pisząc, że Polacy są mądrzy. Poszukam i zapoznam się z norweskimi funduszami. O Norwegii wiem tylko tyle, że mimo napływu cudzoziemców nie zostają oni zasymilowani, ponieważ bardzo trudne jest uzyskanie przez nich obywatelstwa norweskiego, bez względu na ilość lat przeżytych w tym kraju.
  Wiem, że rozsądnie gospodarują pieniędzmi uzyskiwanymi ze sprzedaży ropy i co było dla mnie istotne - prowadzą bank nasion świata. W sytuacji ekspansji upraw, GMO (nasiona które jednokrotnie wydają plony), wynaturzonych drzew, które zmusza się do owocowania po 2 - 3 latach to jest jakaś jaskółka na odnowę, gdy już zmieni się wreszcie podejście do przyrody.
 • @Hanna Kowalczyk
  Imigrnaci zwł. muzułmańscy w ogóle się nie asymilują i prawo miejscowe raczej nie ma tu nic do rzeczy. To po porstu kolejna sprawa, w której należy pilnowac dobra własnego państwa. Np. lobbować za prostymi przepisami typu:
  - każdy imigrant na wjeździe musi sie zapoznać z naszą kulturą,
  - oświadczyć, że jego baby nie będą u nas chodzić w workach,
  - że nie będzie tarasowal ulicy 5 razy dziennie,
  - że nie będzie się skarżył z powodu zapachu boczku itp.
  - potem musi odbyć kurs językowy (już na tym etapie - ewidentnych leni - ekstradować i nie obchodzi mnie, że u nich jest wojna albo katastrofa!),
  - do tego kurs kultury i zachowania oraz podstaw prawnych,
  - także dla kobiet,
  - przede wszystkim dla ich kobiet!,
  - za worek na łbie i tarasowanie chodnika oraz inne przejawy nieprzystosowania - deportacja w trybie 24 godzinnym.

  Co do Norwegii i jej polityki surowcowej, to (ZAPOMNIJ O KONTAKTACH!!!) w uproszczeniu (dużym!) to wygląda tak:
  - surowce są "państwowe",
  -dochód z ich sprzedaży zasila kasę państwową (nie wiem czy dokładnie budżet), ale w każdym razie państwo to kontroluje.;
  - część(?) idzie na fundusz emerytalny (bo bogactwa naturalne należą do wszystkich Norwegów, czyli ich wszystkich mają bogacić a nie wybranych Kulczyków!!),
  - część(?) idzie na fundusz jakiś tam rezerwowy - to jest fundusz przewidziany na czas gdy ropa się skończy. NIe dam głowy za ścisłość tej informacji, ale w tej chwili Noregowie mają na nim tyle kasy, że teoretycznie mogą "wyłączyć" cały kraj na ileś lat - gremialnie nie pójść do pracy a każdemu wypłacać jego pensję przez 20 czy ileś lat. (Tak słyszałam od Norwegów, a wiadomo, że każdy chwali swój kraj. No, może z wyjątkiem Polaków, ale wrócmy do tematu.) Kumulują tę kasę. Czy kumulują coś jeszcze;), o tym wieść gminna milczy. Ale ja bym się nie zdziwiła, gdyby się okazało, że ten cały Haakon, czy jak mu tam "śpi" na iluś tonach narodowego (nie państwowego, tylko narodowego) złota - Oni pamiętają, jak im się to przydało podczas II wojny światowej.
  Pomijam kwestie ekonomiczne I POLITYCZNE. Powiem anegdotycznie - w czasie wojny król w ostatniej chwili zwiał. Złoto wywieziono nieomal furmanką i też już pod ostrzałem niemieckim.
  Króla z taką ilością złota, Wielka Brytania przyjęła radośnie;).
  Na wygnaniu król "rządził" dając okupowanemu narodowi otuchę. Robił to na różne sposoby m.in. takie, że jako suweren miał nieorzerwane prawo bicia narodowej monety. No to ją bił:). Ponieważ jednak miedź i żelazo poszło na potrzeby wojenne, to (jak zabrakło tych strategicznych metali), wybił rocznik monet (przez całą okupację bił monety, rocznik za rocznikiem) ze... złota:). Dogorywującym Niemcom "pokazał" "kto tu rządzi" - "rzucił im w pysk" (wiadomo, że nie Niemcom, tylko Norwegom - hihi) ZŁOTE monety obiegowe - przez korony do 1 ore (grosza) - hihi. Złoty norweski "grosz" z czterdziestego któregoś widziałam na własne oczy w kolekcji jednego Norwega i wysłuchałam całej sagi norweskiego złota oraz króla, który dla swego kraju zza morza wybijał monety ze złota:) "na złość" okupantom:) i ku podziwowi;) swych angielskich kuzynów.
  Z czystego żelaza też bił:) (dopóki mu się żelazo nie skończyło). Żelazne (nie stalowe!) ore dostałam w prezencie. Bo to był taki "żelazny" król:). - Tak mi opowiadali ci ludzie, nie umiem tego zweryfikować pod koątem ścisłości historycznej.
  O Norwegii i mądrości narodowej można by długo.
  O geologii i kradzeniu NASZYCH (do kurwy nędzy, moich, Twoich, jego, jej!!!!) surowców - można jeszcze dłużej.
  Żeby nie przedłużać: ja tam chętnie widziałabym program nie typu stary-taty kontrakty, tylko jeden podstawowy fakt: kopaliny typu rudy i energetyczne są PAŃSTWOWE/NARODOWE i WEG!!! Owszem, koncesje na poszukiwanie i wydobycie, ale własność pańśtwowa i won!!!

  Teraz pomyśl o naszym KGHM (perła w koronie): ok. 400 tys ton miedzi rocznie, trochę ponad 1000 (tak, tysiąc) ton srebra, nieco poniżej tony złota (jakoś tak, o ile dobrze kojarzę)... Teraz rozumiesz, że w tej dziedzinie nie wolno lekkomyślnie gledzić o "kontraktach"?! Mamy jakiś Fort Knox...?

  A mówiąc o czymś bliższym Tobie - o nauce... A baza Arctowski? Wiadomo, że te państwa, które prowadzą "badania" Arktyki będą miały decydujący głos przy podziale surowców naturalnych (węgiel!) zalegających na tym obszarze (owszem, "całej ludzkości" itp. ale jednek decydujący głos to nie w kij dmuchał). Polska była w tym elitarnym klubie i... nie wiem czy jest w nim dalej, bo baza jest nieużywana!!!
  Nie wierzę, że nie ma chętnych, by za parę groszy zimować/latować na Antarktydzie dla dobra nauki i kraju!!!
 • @Grzegorz Rossa.
  "Za dzieciobójstwo powinno się publicznie palić żywcem na stosie."

  Wystarczy normalna kara kodeksowa jak za morderstwo, bo to jest mord przecież. Człowiek to człowiek, nie jest istotne w jakiej jest fazie rozwoju. Człowiek jest od poczęcia do śmierci, na razie tylko prawo spadkowe to uwzględnia, ale w końcu będzie normalność i osobowość prawna jak lewacy mówicie pogardliwie - płodu. Lekarz i "matka" powinni mieć takie same wyroki, ewentualnie jeszcze "tato" jeżeli wie, namawiał.

  Autorka bardziej pasuje do SLD, niż do ruchu PwP, prawyborów OLW. Naraża się tutaj Pani na stałą negatywną ocenę. Warto? Nie sądzę, to nie miejsce dla Pani. Proszę to zrozumieć.
 • @Marek Kajdas
  Gdyby pomysłodawcom zależało na liście utworzonej przez zwolenników PwP, blogerow NE nazwa byłaby inna i inaczej urządzone głosowanie. Nie pomyślał Pan, ze może jest to inicjatywa autentycznie OBYWATELSKA ?
  Szkoda, że nie ma moderatora.
 • @Hanna Kowalczyk
  Chce Pani powiedzieć że prof Romuald Szeremietiew firmuje ruch PwP, projekt OLW-prawyborów, NE dla takich jak Pani? Proszę nie żartować sobie. Czy Pani wie że On podpisał Krucjatę Różańcową za Ojczyznę? To będzie portal prokatolicki i nic lewica tutaj i różni tacy "demokraci"-ateusze nie wskórają. Moderator? Cenzura się Pani śni? Przecież są takie narzędzia w NE, może mnie Pani usunąć. Zniknięcie orwellowskie nastąpi przynajmniej w Pani blogu.

  Zgodzę się z jednym - zaszło jakieś nieporozumienie, albo Pani jest nie na swoim miejscu, albo niemało katolików z NE, którzy wtedy muszą zmienić lokum. Z lewicą nam nie po drodze.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej